TĒMA: Tieslietas

Vai no mantojuma jāsamaksā mantojuma atstājēja uzturlīdzekļu parāds

J
jautā:
02. maijā, 2023
Helēna

Meita pēc tēva nāves ir mantojusi nekustamo īpašumu – māju. Izrādās, ka tēvam bijis uzturlīdzekļu parāds par citā ģimenē dzimušu bērnu (meitas pusbrāli). Meitai zemesgrāmatas apliecībā ir atzīme par šo parādu. Kas notiek, ja meita nekustamo īpašumu nolemj pārdot? Vai viņai no pārdošanas summas jānomaksā uzturlīdzekļu parāds?

A
atbild:
22. maijā, 2023
Latvijas notārs
Renāte Rone, zvērināta notāre

Ja Zemesgrāmatas apliecībā ir atzīme, tad noteikti ir aizliegums. Tādēļ, lai pārdotu īpašumu, šī atzīme jānodzēš. Jums jāvēršas pie tiesu izpildītāja, kurš šo atzīmi uzlicis, jāsamaksā viss parāds un tiesu izpildītāja amata atlīdzība. Tad tiesu izpildītājs šo atzīmi nodzēsīs un meita varēs brīvi rīkoties ar šo īpašumu. Pārdot īpašumu var tikai pēc atzīmes dzēšanas, tādēļ uzturlīdzekļu parāds būs jāsamaksā no saviem līdzekļiem vai jālūdz pircējam rokasnauda.