Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Ja aizdevējam nav konta Latvijas bankā

J
jautā:
24. aprīlī, 2023
Olegs

Kā atmaksāt parādu ar pārskaitījumu, ja neviena banka Latvijā uzņēmumam neatver kontu īpašnieka–nerezidenta dēļ?

A
atbild:
27. aprīlī, 2023

Latvijas bankas veic ne tikai iekšzemes, bet arī starptautiskos pārskaitījumus uz Eiropas un citu valstu bankām. Tādēļ, ja parāda atmaksas kārtība paredz maksājumu veikšanu ar pārskaitījumu uz aizdevēja kontu, varat vienoties ar aizdevēju par pārskaitījuma veikšanu uz citas valsts banku. Tomēr jāņem vērā, ka katrai ārvalstij var būt savas specifiskas prasības pārrobežu maksājumiem (obligātie rekvizīti, atšķirīgas valūtas utt.), kas jānorāda, lai naudas līdzekļus saņemtu pareizā persona. Līdz ar to jums būtu jāvēršas bankā, no kuras plānojat veikt pārskaitījumu, lai noskaidrotu nepieciešamo informāciju par kārtību, kādā maksājums ir veicams, un lai jums būtu pārliecība, ka konkrētais maksājums ir veikts.