TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodoklis no mantotā īpašuma pārdošanas

J
jautā:
21. aprīlī, 2023
Jānis

No tēva mantojumā ieguvu garāžu. Tā man piederēja aptuveni septiņus mēnešus, līdz to pārdevu. Tas bija mans pirmais un vienīgais īpašums. Tēvam garāža piederēja teju 10 gadus. Vai šādā gadījumā ir jāmaksā nodoklis? Šo jautājumu, kad pārdevu garāžu, vaicāju savam juristam, un viņš atbildēja, ka nodoklis nav jāmaksā. Tomēr esmu saņēmis vēstuli no VID, kurā tiek pieprasīts, lai samaksāju nodokli.

A
atbild:
25. aprīlī, 2023
Valsts ieņēmumu dienests
Sabiedrisko attiecību daļa

Ienākums no garāžas pārdošanas nebūs apliekams ar iedzīvotāju ienākuma nodokli tikai tad, ja garāža ir ierakstīta zemesgrāmatā uz pārdevēja un mantojuma atstājēja vārda ilgāk par 60 mēnešiem un ja pēdējos 60 mēnešus līdz atsavināšanas dienai ir pārdevēja vienīgais īpašums. Jāņem vērā, ka 60 mēnešus skaita no dienas, kad garāža reģistrēta zemesgrāmatā kā mantojuma atstājēja (tēva) īpašums.