Ir pašvaldības zemes, kas tiek izpirkta uz vecāku vārda, bet maksā viens no diviem bērniem. Vai pastāv dokumenta veids, ar ko pēc izpirkuma beigām tiktu noteikts, ka šis bērns neapstrīdami iegūtu zemi tik savā īpašumā?
Par zemes īpašnieku tiek uzskatīts tas, kā īpašumtiesības ir nostiprinātas zemesgrāmatās atbilstoši “Civillikuma” 994. pantā.
Jums ar vecākiem ir savstarpēji jāvienojas, kā nodot Jums zemes īpašumtiesības. Tas var būt, piemēram, pirkuma līgums, dāvinājums, mantojuma līgums vai testaments, uztura līgums vai hipotēka. Izvēlēties atbilstošu līguma (darījuma) formu Jums var palīdzēt zvērināts notārs. Notāru kontaktinformācija ir pieejama šeit (ir arī attālinātas konsultācijas).
Jebkurai izvēlētai darījuma formai ir nepieciešama pušu savstarpēja piekrišana, turklāt tiesiskiem darījumiem jābūt noslēgtiem bez maldiem, spaidiem un draudiem.
Svarīgi atcerēties, ka dāvinājuma, mantojuma līguma vai testamenta gadījumā pārējiem mantiniekiem ir tiesības izprasīt savu neatņemamo daļu naudā (neatņemama daļa ir puse no tās daļas vērtības, kādu neatņemamās daļas tiesīgais manto pēc likuma). Mantojums ir kopība, kurā ietilpst visa kustamā un nekustamā manta, kā arī citiem atdodamās tiesības un saistības, kas mirušam vai par mirušu izsludinātam piederējušas viņa patiesās vai tiesiski pieņemamās nāves laikā (atbilstoši) “Civillikuma” 382., 418.,422., 467., pantā noteiktajām).
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 200 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!