Daudzdzīvokļu māja ar koplietojamu dūmvadu, kas ir izbūvēts caur dzīvokļiem. Dūmvads ir avārijas stāvoklī, taču kaimiņi uzskata, ka viss ir kārtībā un nepiekrīt remontam un pārbūvei. Kā rīkoties šādā situācijā?
Dzīvokļa īpašuma likuma 16. pants nosaka, ka dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga izlemt ikvienu jautājumu, kas attiecas uz kopīpašumā esošo daļu.
Dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam un ir pieņemts, ja “par” balsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamā mājā esošajiem dzīvokļu īpašumiem, izņemot tos gadījumus, kuros šā likuma 17. pantā paredzēts cits lēmuma pieņemšanai nepieciešamais balsu skaits vai lielāku nepieciešamo balsu skaitu noteikusi pati dzīvokļu īpašnieku kopība.
Ministru kabineta noteikumu Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” 74. punktā ir noteikts, ka “cietā un šķidrā kurināmā apkures iekārtas, ierīces un dūmvada tehniskā stāvokļa pārbaudi veic reizi piecos gados”.
Par dūmvada, apkures iekārtas, ierīces un dabiskās ventilācijas kanāla tehniskā stāvokļa pārbaudes rezultātiem sastāda tehniskā stāvokļa pārbaudes aktu (8. pielikums).
Ieteiktu veikt dūmvada tehniskā stāvokļa pārbaudi.
Ja dūmvads ir avārijas stāvoklī, varat vērsties Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā vai vietējās pašvaldības būvvaldē.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!