Zemes vienību apvienošana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
04. aprīlī, 2023
Sarmīte

Labdien! Īpašumā (Rīgā) ir divi blakus esoši zemesgabali. Uz viena no zemesgabaliem šobrīd atrodas veca dzīvojamā māja un saimniecības ēka. Ir plānots būvēt jaunu dzīvojamo ēku un apvienot abus zemesgabalus. Vai, apvienojot zemesgabalus, tiks pieļauts, ka uz viena zemesgabala drīkstēs būt divas dzīvojamās mājas?

A
atbild:
18. aprīlī, 2023

Zemes īpašumu apvienošanas noteikumu izstrāde un piemērošana ir katras pašvaldības kompetencē.

Minēto jomu reglamentē šādi tiesību akti:

Ņemot vērā apstākļus, ka jautājumā nav skaidri definēts, kurā Rīgas teritorijas daļā atrodas īpašumi, nav iespējams sniegt precīzu atbildi uz jautājumu par zemes vienību apvienošanas iespējamību.

Lai saņemtu kompetentu atbildi uz jūsu jautājumu, rekomendējam vērsties Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā. Adrese: Dzirnavu iela 140, Rīga, LV-1050; tālruņa numurs: 67105800; e-pasta adrese: pad@riga.lv; tīmekļvietne: http://www.rdpad.lv.