Lasīšanai: 1 minūte

Lai mantotu, vispirms ir jāvēršas pie notāra

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
04. aprīlī, 2023
Valērijs

Mēs bijām pensionāru pāris, laulātie. Mana sieva ir mirusi. Viņas bankas kontā bija nauda. Mantojuma apliecības nav. Vai es varu saņemt šos līdzekļus? Kādā veidā?

A
atbild:
18. aprīlī, 2023

Lai rastos iespēja saņemt mirušās sievas kontā esošos naudas līdzekļus (gan jums, gan citiem mantiniekiem, ja tādi ir), vispirms ir jāvēršas pie zvērināta notāra un jāuzsāk mantojuma lieta, un jāsaņem mantojuma apliecība.

Par to, kas jādara, lai uzsāktu mantojuma lietu, varat uzzināt šeit.

Lai uzsāktu mantojuma lietu, jums jādodas pie zvērināta notāra, kurš praktizē apgabaltiesas darbības teritorijā (Rīgas, Kurzemes, Zemgales, Vidzemes vai Latgales apgabaltiesas), kur bija mantojuma atstājēja pēdējā deklarētā dzīvesvieta. Zvērinātu notāru kontaktinformācija ir pieejama šeit.