Lasīšanai: 1 minūte

Auto novietošana privātīpašumā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. martā, 2023
vik

Kādā attālumā no kaimiņa zemesgabala kopējās robežas ir atļauta mašīnu stāvvieta privātmāju rajonā, kas atrodas Rīgā?

A
atbild:
27. martā, 2023

Ja jautājumā ir vaicāts par transportlīdzekļa novietošanas attālumu privātīpašuma teritorijā (kas nav brauktuve vai ceļš) attiecībā pret kaimiņa robežu, normatīvie akti nenosaka minimālo attālumu transportlīdzekļa novietošanai. Transportlīdzeklis nav ne celtne, ne būve (uz ko būtu attiecināmas šādas prasības), līdz ar to normatīvie akti nenosaka minimālo attālumu transportlīdzekļa novietošanai pie robežas.

Savukārt, ja runa ir par autostāvvietas (kā būves) ierīkošanu, tad šādas būves ierīkošana ir veicama saskaņā ar būvniecības normatīvajiem aktiem. Lai noskaidrotu minēto attālumu, jums ir jāvēršas pašvaldības būvvaldē ar būvniecības ieceres iesniegumu.