Vai varēs saņemt pabalstu, ja pēc iepriekšējā bezdarba perioda strādāts gadu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. martā, 2023
Evija

Labdien! Biju bezdarbniece astoņus mēnešus, tagad esošajā darbā būšu nostrādājusi 12 mēnešus. Vai es varēšu saņemt bezdarbnieka pabalstu pilnā apmērā? Līdz šim esmu visu mūžu strādājusi, taču Covid-19 pandēmijas laikā sākās svārstības.

A
atbild:
14. aprīlī, 2023

Ja pēc iepriekšējā bezdarbnieka pabalsta perioda ir aizritējuši 12 mēneši, kuros veiktas obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas bezdarba gadījumam, pabalsts tiks piešķirts no jauna uz astoņiem mēnešiem.

Lai noteiktu tiesības uz bezdarbnieka pabalstu, jābūt izpildītiem nosacījumiem tā piešķiršanai:

  • ir piešķirts bezdarbnieka statuss;
  • kopējais apdrošināšanas (darba) stāžs ir ne mazāks par vienu gadu;
  • Latvijā veiktas obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas bezdarba gadījumam ne mazāk par 12 mēnešiem pēdējos 16 mēnešus pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.

Tiesības uz pabalstu varat noskaidrot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.