Transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atgūšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
20. februārī, 2023
Natālija

Ja ar prokurora priekšrakstu ir atņemtas B kategorijas tiesības uz laiku, kas ir mazāks par vienu gadu (pēc KP likuma 262.1 panta 2. daļas par CSNg vietas pamešanu), kas jādara, lai atgūtu tiesības? Vai jākārto gan teorijas, gan braukšanas eksāmens?

A
atbild:
21. februārī, 2023

Krimināllikuma 262.1 panta otrajā daļā ir paredzēta kriminālatbildība par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai asinīs vai narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes vai par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma, pārkāpjot noteikto kārtību, ja to izdarījis transportlīdzekļa vadītājs, kas izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kura rezultātā cietušajam nodarīts viegls, vidējs vai smags miesas bojājums vai kura rezultātā iestājusies cilvēka nāve.

Atbilstoši Ceļu satiksmes likuma 29. panta 4.1 daļai, ja personai transportlīdzekļu vadīšanas tiesības ir atņemtas uz laiku līdz gadam, persona, lai atjaunotu transportlīdzekļu vadīšanas tiesības, normatīvajos aktos par transportlīdzekļu vadīšanas tiesību iegūšanu un atjaunošanu noteiktajā kārtībā nokārto teorētisko eksāmenu.

Iepriekš minētā panta piektā daļa nosaka –, ja personai transportlīdzekļu vadīšanas tiesības ir atņemtas uz gadu vai ilgāk vai transportlīdzekļu vadīšanas tiesības ir atņemtas par transportlīdzekļa vadīšanu alkoholisko dzērienu, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, kā arī, ja personai pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros ir noteikts transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, persona, lai atjaunotu transportlīdzekļu vadīšanas tiesības, normatīvajos aktos par transportlīdzekļu vadīšanas tiesību iegūšanu un atjaunošanu noteiktajā kārtībā nokārto teorētisko un vadīšanas eksāmenu

Tādējādi secināms, ka konkrētajā situācijā atbilstoši Ceļu satiksmes likuma 29. panta 4.1 daļai, lai atjaunotu transportlīdzekļu vadīšanas tiesības, personai ir nepieciešams nokārtot teorētisko eksāmenu.