TĒMA: Tieslietas

Kas jānorāda lēmumā par administratīvā soda piemērošanu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
20. februārī, 2023
Līga

Labdien! Saņēmu lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā par to, ka manai automašīnai nebija veikta valsts tehniskā apskate. Lēmumu man atsūtīja uz e-pasta adresi. Kādai informācijai un kādā apjomā ir jābūt lēmumā par manu pārkāpumu (tieši tajā daļā, kur tiek aprakstīts pārkāpums)? Paskaidrojumu sniedzu mutvārdos. Ar bankas karti maksājumu veicu nekavējoties.

A
atbild:
22. februārī, 2023
Sandis Zellis
jurists

Atbilstoši Administratīvās atbildības likuma 153. panta pirmajai daļai lēmumā par soda piemērošanu norāda:

  • administratīvā pārkāpuma lietas numuru, kā arī ietver optiski mašīnlasāmu attēlu, kurā iekodēts administratīvā pārkāpuma lietas numurs;
  • amatpersonas vārdu, uzvārdu, iestādi, kuru tā pārstāv, un amatu (ja administratīvā pārkāpuma lietu izskatījusi koleģiālā iestāde, – koleģiālās iestādes sastāvu);
  • administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanas un lēmuma pieņemšanas vietu un datumu;
  • ziņas par procesa dalībniekiem un viņu pārstāvjiem un aizstāvjiem (ja tādi ir);
  • datumu, kad pieņemts lēmums par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu;
  • ziņas par administratīvā pārkāpuma izdarīšanas faktiskajiem apstākļiem;
  • lietā iegūtos pierādījumus;
  • lēmuma pieņemšanas tiesisko pamatu, tai skaitā tiesību normu, kas paredz atbildību par administratīvo pārkāpumu;
  • administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanā konstatētos atbildību mīkstinošos vai pastiprinošos apstākļus;
  • personai piemēroto sodu;
  • kur un kādā termiņā šo lēmumu var pārsūdzēt;
  • rīcību ar izņemtajām mantām un dokumentiem;
  • informāciju par piedzenamo procesuālo izdevumu apmēru;
  • naudas soda brīvprātīgas izpildes termiņu;
  • informāciju par to, ka naudas soda nesamaksas gadījumā nolēmums par sodu tiks nodots piespiedu izpildei.

Likums nenoteic konkrētu saturu vai apjomu attiecīgā administratīvā pārkāpuma apstākļu norādīšanai lēmumā. Fakta, ka transportlīdzeklim noteiktajā kārtībā nav veikta valsts tehniskā apskate, pierādīšanai nav nepieciešams pārlieku izvērsts apstākļu un pierādījumu kopums.