E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28647
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Mājoklis
5
5

Minimālā un maksimālā gaisa temperatūra telpās

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. februārī, 2023
Dace

Labdien! Kādi normatīvie akti regulē minimālo gaisa temperatūru, mitrumu, kādu nepieciešams uzturēt dzīvoklī?

A
atbild:
16. februārī, 2023

Šajā apkures sezonā minimālā un maksimālā gaisa temperatūra telpās ir noteikta Ministru kabineta (MK) 2010. gada 28. septembra noteikumos Nr. 907 “Noteikumi par dzīvojamās mājas apsekošanu, tehnisko apkopi un kārtējo remontu”.

MK noteikumu 25. punkts nosaka: “No 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim dzīvojamās mājas pārvaldītājs nodrošina atbilstošus apkures sistēmas iestatījumus, lai apkures sezonas laikā ikvienā dzīvojamās mājas dzīvojamo telpu grupā gaisa temperatūra nepārsniedz 19 °C, ja dzīvojamās mājas kopīpašnieki vai dzīvokļu īpašumu mājā – dzīvokļa īpašnieki – nav lēmuši citādi.”

Savukārt 26. punkts nosaka: “Ja, izpildot šo noteikumu 25. punktā minētās prasības, kādā no dzīvojamās mājas dzīvojamo telpu grupām gaisa temperatūra ir zemāka par 18 °C, dzīvojamās mājas pārvaldītājs nepiemēro prasību nodrošināt, lai gaisa temperatūra nepārsniedz 19 °C, ja vien dzīvojamās mājas kopīpašnieki vai dzīvokļu īpašumu mājā – dzīvokļa īpašnieki – nav lēmuši citādi.”

Līdz ar to minimālā temperatūra ir noteikta 26. punktā, turpretī maksimālā – 25. punktā. Minimālā temperatūra ir noteicošā.

Labs saturs
5
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 103 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas