Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai varēs priekšlaikus pensionēties

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. februārī, 2023
Nadežda

Labdien! Mans kopējais apdrošināšanas stāžs Latvijā ir 22 gadi un 11 mēneši. Vai es varu pieprasīt priekšlaicīgu pensionēšanos 2023. gadā 62 gadu un 6 mēnešu vecumā?

A
atbild:
10. februārī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai būtu tiesības uz priekšlaicīgu pensiju – divus gadus pirms likumā “Par valsts pensijām” vecuma pensijas piešķiršanai noteiktā vecuma sasniegšanas –, ir nepieciešams vismaz 30 gadu apdrošināšanas stāžs.