Vai var pārskatīt valsts valodas prasmes līmeņa pakāpi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. februārī, 2023
Vīrietis

Labdien! Vēršos ar jautājumu par Krievijas pilsoņiem izsniegtās pastāvīgās uzturēšanās atļaujas pagarināšanu un valsts valodas prasmes pārbaudi. Iepriekšējā valsts valodas apliecība man tika izsniegta līdz 2001. gadam, tāpēc man ir nepieciešams kārtot valsts valodas prasmes pārbaudi, lai būtu iespējams pagarināt uzturēšanās atļauju. 2022. gada novembrī kārtoju valsts valodas prasmes pārbaudi uz A līmeņa 2. pakāpi, to nokārtoju ar rezultātu 71% (ne mazāk kā 60% katrā prasmē), tāpēc man tika piešķirta A līmeņa 1. pakāpe, jo pēc iepriekšējiem noteikumiem, lai tiktu piešķirta A līmeņa 2. pakāpe, kopējam rezultātam bija jābūt ne mazāk par 75%. No šāgada 1. februāra, ja es pareizi sapratu, mainījās vērtējums, respektīvi, tas tika samazināts līdz 60%, tātad kopējam rezultātam jābūt ne mazāk kā 60% katrā prasmē. Vai es varu vērsties VISC ar lūgumu pārskatīt manu valsts valodas prasmes A līmeņa pakāpi? Vai es varu pretendēt uz A līmeņa 2. pakāpi, ja visi nosacījumi ir izpildīti pēc tagadējiem noteikumiem, proti, katrā prasmē ir iegūts ne mazāk kā 60%. Paldies!

A
atbild:
14. februārī, 2023
Valsts izglītības satura centrs
Liene Bērziņa, Administratīvā un nodrošinājuma departamenta Komunikācijas nodaļas vadītāja

Šāda vērtējuma pārvēršana nav iespējama, jo A līmeņa valsts valodas prasmes pārbaude bija atšķirīga no konkrētā līmeņa un pakāpes A2 pārbaudes 2023. gadā.