Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai par 90. gadiem var veikt iemaksas pensijai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. februārī, 2023
Svetlana

Labdien! Gatavojos pensijai. No 1991. līdz 1993. gadam audzināju bērnu līdz 8 gadu vecumam, bet sociālās apdrošināšanas iemaksas neveicu, jo tolaik māmiņām vēl nebija plašas informācijas. Vai tagad ir iespējams veikt sociālās iemaksas par laikposmu no 1991. līdz 1993. gadam, lai šis periods tiktu ieskaitīts pensiju apdrošināšanas stāžā?

A
atbild:
06. februārī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likumā “Par valsts pensijām” noteikts, ka no 1991. gada 1. janvāra līdz 1995. gada 31. decembrim apdrošināšanas stāžu veido darbs un tam pielīdzinātie periodi, kuros ir veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas, tai skaitā laiks, kad māte audzinājusi bērnu līdz 8 gadu vecumam.

Tagad veikt sociālās apdrošināšanas iemaksas par šiem gadiem nav iespējams.

Informācija par savu pensijas stāžu jānoskaidro Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.