E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28445
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Pensijas
1
1

Kādi dokumenti apliecina pensijas stāžu

J
jautā:
18. janvārī, 2023
Marita

Sakiet, lūdzu, vai darba stāžā pensijai tiek ieskaitīti mācību gadi profesionālajā vidusskolā padomju laikā? Vai pietiek to apliecināt ar diplomu par profesionālās vidusskolas beigšanu?

A
atbild:
09. februārī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības uz vecuma pensiju nosaka, piešķir un aprēķina atbilstoši likuma “Par valsts pensijām” normām. Tajā noteikts, ka apdrošināšanas stāžā līdz 1990. gada 31. decembrim tiek ieskaitīts mācību laiks augstākajās mācību iestādēs, kā arī citās mācību iestādēs pēc vidējās izglītības iegūšanas.

Apdrošināšanas periodu apliecinoši dokumenti ir uzskaitīti Ministru kabineta noteikumos Nr. 165 “Apdrošināšanas periodu pierādīšanas, aprēķināšanas un uzskaites kārtība”.

Kādi periodi tiks ieskaitīti pensijas stāžā, jau pirms pensijas pieprasīšanas jānoskaidro Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā, jo pensiju piešķir un aprēķina katram cilvēkam individuāli, pamatojoties uz konkrētā cilvēka dokumentiem. Kopš 1996. gada visi dati par personas sociālās apdrošināšanas stāžu ir VSAA rīcībā. Līdz tam uzkrātie darba un tam pielīdzinātie periodi ir jāapliecina ar dokumentiem cilvēkam pašam, ja VSAA šādu datu nav.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas