TĒMA: Nodokļi

Nekustamā īpašuma likmes nosaka pašvaldība

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
18. janvārī, 2023
Inga

Esmu deklarēta savā īpašumā, bet tajā nedzīvoju. Īrēju istabu. Vai manam nekustamajam īpašumam tiks piemērots papildu nodoklis, ja deklarēšos īres dzīvoklī?

A
atbild:
19. janvārī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nekustamā īpašuma nodokli maksā nekustamā īpašuma īpašnieks, tiesiskais valdītājs vai lietotājs.

Pašvaldības savos saistošajos noteikumos nosaka, kad piemēro mazāku nekustamā īpašuma nodokli. Piemēram, Rīgā samazinātas nekustamā īpašuma nodokļa likmes piemērošana ir saistīta ar personas deklarēšanos dzīvojamā objektā uz taksācijas gada 1. janvāri plkst. 0.00. Ja jums pieder dzīvokļa īpašums vai individuālā māja, taksācijas gada 1. janvārī plkst. 0.00 īpašumā jābūt deklarētai vismaz vienai personai. Tāpat ir arī virknē citu pašvaldību. Ir pašvaldības, kurās mazākas likmes piemēro, ja nekustamajā īpašumā ir deklarējies tā īpašnieks.

Vienlaikus divos īpašumos nevar deklarēties. Savā pašvaldībā jānoskaidro, kāda ir nodokļa piemērošanas kārtība. Jāpiebilst, ka nodokļa maksāšanas paziņojumā ir norādīts, uz kādām likuma normām pamatojoties, nodoklis ir aprēķināts.