E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28381
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Ja tiesu izpildītājs piedzen sodu, par kuru parādnieks nav bijis informēts

J
jautā:
14. janvārī, 2023
Liene

Labdien! Es neesmu saņēmusi nevienu ierakstītu vēstuli no pilsētas attīstības departamenta par to, ka man ir uzlikts sods par mājas tehnisko stāvokli. Uzreiz atnāca ierakstīta vēstule no tiesu izpildītāja par viņa izdevumiem. Ko es šajā situācijā varu darīt? Vai man jāapmaksā tiesas izdevumi? Vai man arī turpmāk tiks piemēroti sodi? Mājas kopsapulci īsti nav no kā sasaukt. Mājā dzīvo pensionāri, dzērāji un (vienā no sociālajiem dzīvokļiem) narkomāni. Kas man būtu jādara? Paldies.

A
atbild:
24. janvārī, 2023
Sandis Zellis
jurists

Administratīvās atbildības likuma 81. pants paredz, ka administratīvā pārkāpuma procesā dokumentus paziņo saskaņā ar Paziņošanas likumu; dokumentus paziņo nekavējoties, bet ne vēlāk kā triju darbdienu laikā no dokumentu sagatavošanas dienas, ja šajā likumā nav noteikts cits termiņš. Savukārt Paziņošanas likuma 4. panta pirmā daļa noteic, ka fiziskajai personai dokumentu paziņo uz deklarētās dzīvesvietas adresi vai deklarācijā norādīto papildu adresi; dokumentu var paziņot uz citu adresi gadījumā, ja adresāts norādījis uz objektīviem apstākļiem, kādēļ tas nepieciešams.

Ievērojot minēto, fiziskajai personai ir pienākums būt sasniedzamai savā deklarētajā dzīvesvietas adresē, deklarācijā norādītajā papildu adresē vai šīs personas norādītajā adresē.

Konkrētajā situācijā aicinām sazināties ar attiecīgo pašvaldību, lūdzot sniegt informāciju par to, vai un kādā veidā (uz kuru adresi) jums nosūtīts lēmums par soda piemērošanu. Ja tiks secināts, ka attiecīgais lēmums nav nosūtīts atbilstoši Paziņošanas likumam, aicinām izteikt lūgumu pašvaldībai atsaukt izpildu dokumentu jeb lūgt pašvaldībai iesniegt tiesu izpildītajam pieteikumu par izpildu dokumenta izsniegšanu atpakaļ piedzinējam. Šādā gadījumā noteikti izsakiet pašvaldībai apņemšanos nekavējoties samaksāt konkrēto sodu bez zvērināta tiesu izpildītāja izdevumiem.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 227 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas