E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28323
Lasīšanai: 2 minūtes

Kā rīkoties, ja darba devējs neizmaksā algu un nepiešķir paternitātes atvaļinājumu

J
jautā:
09. janvārī, 2023
Rolanis

Labdien! Strādāju firmā divus gadus, un man netiek izmaksāta alga. Piedzima bērns, taču man nepiešķīra paternitātes atvaļinājumu un bērnu pabalstu. Alga ir neregulāra – tik, cik “atmet uz rokas”.

A
atbild:
16. janvārī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darba devējs neizmaksā darba līgumā noteiktajā laikā nolīgto darba samaksu, tad darbiniekam saskaņā ar Darba likuma 94. panta pirmo daļu savu aizskarto tiesību aizsardzības nolūkā ir tiesības ar rakstveida sūdzību vērsties pie darba devēja. Tāpat darbiniekam savu aizskarto tiesību aizsardzības nolūkā ir tiesības ar iesniegumu vērsties Valsts darba inspekcijā, lai tā veiktu uzņēmuma pārbaudi.

Bērna piedzimšanas gadījumā bērna tēvam ir tiesības uz paternitātes atvaļinājumu, kuru uz iesnieguma pamata piešķir darba devējs, bet apmaksā VSAA.

Tas nozīmē, ka jums ir jāraksta iesniegums darba devējam par paternitātes atvaļinājuma piešķiršanu, pamatojoties uz Darba likuma 155. pantu un uzrādot darba devējam bērna dzimšanas apliecību.

Likums nosaka, ka tiesības uz valsts apmaksātu paternitātes atvaļinājumu 10 darba dienu apmērā tēvam ir terminētas laikā, proti, to piešķir tūlīt pēc bērna piedzimšanas, bet ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā pēc bērna piedzimšanas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 170 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas