TĒMA: E-vide

Vai cilvēkam ar 2. grupas invaliditāti būs vajadzīga eID karte

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
28. decembrī, 2022
JANIS

Sveicināti! Vai otrās grupas invalīdiem arī būs vajadzīga eID karte?

A
atbild:
30. decembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

No 2023. gada 1. maija elektroniskā identifikācijas karte būs obligāts personu apliecinošs dokuments Latvijas pilsonim un nepilsonim, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu.

Personu apliecinošu dokumentu likums paredz, ka ir izņēmuma grupas, kurām pārejas periods, līdz kuram jānoformē eID karte, ir 2030. gada 31. decembris. Izņēmums attiecas uz personu:

  • kura saņem pakalpojumus ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, kas ir reģistrēta sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā;
  • kura ir izstājusies no sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā reģistrētas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas, lai saņemtu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus dzīvesvietā;
  • kura saņem sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā reģistrētas grupu mājas pakalpojumus;
  • kurai noteikta I invaliditātes grupa;
  • kura ir virs darbspējas vecuma;
  • kurai noteikts politiski represētās personas statuss.

Cilvēki ar 2. grupas invaliditāti nav iekļauti izņēmumu grupās, tāpēc eID karte būs vajadzīga.