TĒMA: Ģimene

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atvieglojumi daudzbērnu ģimenēm

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
27. decembrī, 2022
Edvīns

Labdien! Jautājums par transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atvieglojumu daudzbērnu ģimenēm. Īpašumā ir transportlīdzeklis, kuram 02.12.2022. ir beigusies tehniskā apskate, nodoklis nav apmaksāts par 2022. gadu. Vai tehniskās apskates dēļ nodokli būs nepieciešams apmaksāt pilnā apmērā vai ar 50% atlaidi? 2022. gadā atbrīvojums uz citu transportlīdzekli netika izmantots.

A
atbild:
28. decembrī, 2022
Signe Krūzkopa
LV portāls

Saskaņā ar 20.12.2010. Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumu transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa maksas atvieglojums 50 procentu apmērā pienākas daudzbērnu ģimenei par vienu no tās locekļa īpašumā, turējumā vai valdījumā reģistrētu transportlīdzekli, ja minētais transportlīdzeklis ir reģistrēts kā:

  • vieglais pasažieru vai plašlietojuma;
  • kravas transporta kaste vai furgons, ja attiecīgā automobiļa pasažiera sēdvietu skaits pārsniedz četras vietas;
  • autobuss ar pasažieru sēdvietu skaitu līdz 16 vietām;
  • vieglais, kravas vai autobuss speciālais dzīvojamais.

Ekspluatācijas nodokļa atvieglojumu piemēro, pamatojoties uz CSDD pieejamo informāciju no Iedzīvotāju reģistra vai informāciju, ko CSDD ir saņēmusi no Izglītības un zinātnes ministrijas par pilngadīgām personām, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu un iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību, vai ārvalsts iestādes izsniegtu izziņu par pilngadīgām personām, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu un iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību ārvalstī, vai arī personai uzrādot derīgu Sabiedrības integrācijas fonda izsniegtu Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte”.