Lasīšanai: 1 minūte

Bērna kopšanas atvaļinājums nepagarina uz noteiktu laiku noslēgta darba līguma termiņu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. decembrī, 2022
Elīza

Labdien!

Gribēju uzzināt, vai darba devējs drīkst mani atlaist, ja tikko ir piedzimis bērniņš un esmu bērna kopšanas atvaļinājumā, taču darba līgums tika noslēgts uz gadu, un es aizvietoju citu darbinieci? Darba līguma termiņam būtu jābeidzas tikai 2023. gada aprīlī.

A
atbild:
29. decembrī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja ar darba devēju ir noslēgts darba līgums uz noteiktu laiku, tad līgums izbeidzas noteiktajā termiņā vai, iestājoties apstākļiem, kas to izbeidz. Jūsu gadījumā tas, visticamāk, būs – atgriežas darbā darbiniece, kuru aizvietojāt. To paredz Darba likuma 44. pants.

Apstāklis, ka šobrīd esat bērna kopšanas atvaļinājumā, uz laiku noslēgta darba līguma gadījumā neuzliek darba devējam pienākumu nodrošināt jums darba vietu pēc šī atvaļinājuma izmantošanas termiņa beigām.