Lasīšanai: 1 minūte

Vai var saņemt vecāku pabalstu, ja ir ienākumi no saimnieciskās darbības

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. decembrī, 2022
Linda

Labdien! Esmu bērna kopšanas atvaļinājumā un saņemu gan bērna kopšanas pabalstu, gan vecāku pabalstu. Vēlos uzsākt saimniecisko darbību. Ienākumi nepārsniegs 500 eiro mēnesī. Vai šādā gadījumā man joprojām tiks piešķirts pabalsts pilnā apmērā?

A
atbild:
09. decembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja no saimnieciskās darbības gūsiet ienākumus, kas būs mazāki par minimālo algu (šogad – 500 eiro mēnesī), ir jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas 10% apmērā – pensiju apdrošināšanai – un varēs turpināt saņemt arī vecāku pabalstu.