Lasīšanai: 1 minūte

Vai darbnespējas lapu bērna kopšanai izsniedz vecvecākam

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
10. novembrī, 2022
Anna

Sieviete atrodas slimnīcas nodaļā. Mājās palika bērns līdz viena gada vecumam. Vai vecāmāte var paņemt darbnespējas lapu? Sieviete ar bērna tēvu nav kopā.

A
atbild:
14. novembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darbnespējas lapu līdz 14 gadu veca slima bērna kopšanai izsniedz arī bērna vecvecākam, ja kāda objektīva iemesla dēļ slimo bērnu nevar kopt bērna vecāki. Tā paredzēts Ministru kabineta noteikumos Nr. 152 “Darbnespējas lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtība”.

Ja ārsts atsaka darbnespējas lapas izsniegšanu bērna vecvecākam, situācija vēlreiz jāpārrunā ar ārstu. Ārsts ir atbildīgs par to, lai darbnespējas lapas tiktu izsniegtas pamatoti, un šaubu gadījumā var sazināties arī ar bērna vecākiem.