Lasīšanai: 1 minūte

Par uzvārda lietošanu oriģinālvalodā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
09. novembrī, 2022
Alise

Pēc laulības ar britu pilsoni mans uzvārds tika latviskots, un tā oriģinālforma ir norādīta pasē. Vai, atrodoties Anglijā, es drīkstu izmantot uzvārdu, kas ir oriģinālformā, dažādos dokumentos, piemēram, rēķinos, bankā?

A
atbild:
29. novembrī, 2022

Diemžēl neesam kompetenti sniegt informāciju par ārvalstī piemērojamajām prasībām attiecībā uz dokumentu noformēšanu, tāpēc, lai saņemtu precīzu atbildi, iesaku jums vērsties attiecīgajās ārvalsts iestādēs. Tomēr, ņemot vērā, ka Ministru kabineta noteikumi Nr. 134 “Personu apliecinošu dokumentu noteikumi” paredz, ka Latvijas Republikas pilsoņa pasē var ierakstīt personvārda citas valodas oriģinālformu latīņalfabētiskajā transliterācijā, tādējādi dodot iespēju izmantot personvārda oriģinālformu, būtu pieņemams, ka dokumenta uzrādīšana, kurā ir ietvertas abas uzvārda formas, uzskatāma par pietiekamu personas identifikāciju un pieļauj abu uzvārda formu, t. sk. oriģinālformas, izmantošanu ārvalstī.