Vai pameita ir radiniece

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. novembrī, 2022
Valdis Pīterāns

Vai pameita (nav adoptēta, 27 gadi, kad sākām kopdzīvi ar viņas mammu, bija 15 gadi, apprecējāmies pirms 3 gadiem) ir radinieks līdz trešajai radniecības pakāpei? Nekustamais īpašums (lauksaimniecības zeme 0,6 ha), kas ir dāvinājums.

A
atbild:
28. novembrī, 2022

Ja pameitu neesat adoptējis, tad jūs ar pameitu nesastāvat radniecības attiecībās Civillikuma izpratnē.

Civillikuma 211. pants nosaka, ka radniecības tuvuma noteikšanai sāņu līnijā starp divām personām ievēro tikai pakāpju jeb dzimšanu skaitu, un no vienas no šīm personām, neieskaitot viņu pašu, skaita augšup taisnā līnijā uz viņu kopējo trešo personu un no šīs pēdējās lejup uz otru no šīm personām. Īsti brāļi un māsas atrodas otrajā radniecības pakāpē, tēva vai mātes brālis ar brāļa vai māsas meitu un tēva vai mātes māsa ar brāļa vai māsas dēlu – trešajā, brālēni un māsīcas – ceturtajā radniecības pakāpē utt.