E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 27711
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Tieslietas
2
2

Psihoaktīvo vielu lietošana nav savienojama ar transportlīdzekļa vadīšanu

J
jautā:
01. novembrī, 2022
Mihails

Ceļu satiksmes likuma 62. pantā teikts: “(5) Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, piemēro naudas sodu velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam trīsdesmit četru naudas soda vienību apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam – no divsimt četrdesmit līdz četrsimt naudas soda vienībām un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.” Vai par psihotropajām vielām Ceļu satiksmes likuma izpratnē tiek uzskatīti medikamenti, kas tiek lietoti psihisku slimību (piemēram, depresijas) ārstēšanai, kā, piemēram, Flux, Mirzaten, Quetiapine? Vai ir atļauts vadīt transportlīdzekli, lietojot šos medikamentus?

A
atbild:
23. novembrī, 2022
Olga Lauva
juriste

Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likums paredz noteikt narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites kārtību un novērst to nokļūšanu nelegālajā apritē, tāpat noteikt atbildību par šī likuma pārkāpumiem. Saskaņā ar likuma 3. panta otro daļu Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru saraksti ir noteikti likuma “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību” 2. pielikumā.

Personas veselības stāvokli izvērtē ārstniecības persona, kas tālāk var izrakstīt attiecīgos medikamentus. Personas atbildība ir ievērot ārsta rekomendācijas un zāļu ražotāja norādījumus par zāļu lietošanu. Medikamenta iepakojumā tiek pievienota informācija par tā lietošanu jeb medikamenta lietošanas instrukcija, kurā ietverta sadaļa “Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana”. Jānorāda, ka katram medikamentam šie norādījumi ir atšķirīgi. Svarīgi ir ievērot, ja medikamenta lietošanas instrukcijā pie attiecīgās sadaļas norādīti brīdinoši norādījumi vai pat aizliegums vadīt transportlīdzekli, ja tiek lietots konkrētais medikaments.

Jāatceras, ka lietošanas instrukcijas norādījumi pacientam ir obligāti jāievēro.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 192 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU