Lasīšanai: 1 minūte

Antresolstāva maksimālie augstumi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
20. oktobrī, 2022
Raimonds

Labdien! Vai varat detalizētāk paskaidrot par antresolstāva maksimālajiem augstumiem (LBN 200-21 p.3.1.)? Cik augsts ir pusstāvs un kādā augstumā stāvs vairs nav antresolstāvs vai pusstāvs, t. i., kādā augstumā divi pusstāvi kļūst par diviem pilniem stāviem?

A
atbild:
27. oktobrī, 2022

Ministru kabineta 2021. gada 19. oktobra noteikumu Nr. 693 “Būvju vispārīgo prasību būvnormatīvs LBN 200-21” 3.1. apakšpunktā ir noteikta antresolstāva definīcija, proti, antresolstāvs ir divos pusstāvos sadalīts stāvs, nekonkretizējot antresolstāva augstumu, bet, nosakot, ka noteicošais antresolstāva rādītājs ir tas, ka antresolstāva platība nepārsniedz 50% no apakšējās daļas platības.

Vienlaikus jāņem vērā, ka atšķirīgiem ēku lietošanas veidiem ir dažādi telpu augstumi, piemēram, minimālais telpu augstums publiskās ēkās ir 2,7 metri, savukārt dzīvojamo telpu minimālais augstums ir 2,5 metri.