Par zemes nomas līguma darbības izbeigšanu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
11. oktobrī, 2022
Лена.

Man ir dārza gabals tikai 2,8 akriem. Tās ir īres tiesības. Es laicīgi maksāju, un man nav parādu. Kaimiņš gribēja iegūt savā īpašumā manu zemi un jau kādu laiku izplata runas, ka tā ir viņa zeme. Pirms divām dienām runāju ar citiem kaimiņiem šajā rajonā. Viņi teica, ka kaimiņš patiešām grasās man atņemt zemi. Viņš jau esot bijis tiesā, un no 1. oktobra man ir jāpaņem visas mantas un jāatbrīvo vieta. Es nesaņēmu nekādus paziņojumus. Valdes priekšsēdētājs norādīja, ka es dārzu neapmeklēju. Viņš nezina, kas notiek ar tiesu, taču kaimiņi varēja vērsties ar sūdzību rajona administratīvajā tiesā. Esmu invalīds. Es nāku uz dārzu, kad vien to spēju. Kā man rīkoties? Vai kaimiņi var man atņemt zemi? Kā es varu zināt, vai notika tiesas process?

A
atbild:
11. oktobrī, 2022
Sandis Zellis
jurists

Nezinot konkrētā nomas līguma saturu un citus apstākļus par iespējamo tiesvedību, nevaru sniegt izvērstu skaidrojumu. Ja līgums par zemesgabala nomu ir spēkā esošs, proti, līguma darbības termiņš nav beidzies, nav saņemts paziņojums par atkāpšanos no līguma, kā arī nav saņemts tiesas spriedums vai tiesu izpildītāja paziņojums, jums patlaban nav pamata satraukties.