Vīzas noformēšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. oktobrī, 2022
Ieva Stafecka

Labdien! Vēlos noskaidrot, kā es varu nosūtīt vīzu topošajam vīram uz Pakistānu, lai viņš varētu iebraukt Latvijā? Vai tas vispār ir iespējams? Vai vīzai var pieteikties tikai viņš pats Pakistānā?

A
atbild:
01. novembrī, 2022

Vīza ir noteikta parauga ielīme ceļošanas dokumentā, taču tā pati par sevi nedod tiesības ieceļot Latvijas Republikā.

Valstis, kuru pilsoņi Latvijā var ieceļot bez vīzas, ir norādītas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes valstu sarakstā. Ja ārzemnieka ieceļošanas mērķis ir nodarbinātība, ir nepieciešama vīza vai uzturēšanās atļauja ar tiesībām uz nodarbinātību.

Pārējo valstu pilsoņiem, lai ieceļotu Latvijā vai šķērsotu Latvijas teritoriju, ir nepieciešama vīza.

Lai uzaicinātu jautājumā minēto personu ieceļot Latvijas Republikā, jums ir nepieciešams noformēt uzaicinājumu (pievienojot aicināmās personas pases kopiju).

Vairāk par uzaicinājuma noformēšanu varat lasīt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā.

Pēc uzaicinājuma apstiprināšanas Pakistānas Islāma Republikas pilsonim būs jādodas uz Vācijas vēstniecību Islamabadā, lai noformētu vīzu.