Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Politika

Grozījumi Pilsonības likumā stāsies spēkā 1.oktobrī

J
jautā:
20. augustā, 2013
baiba sinkevica

Sveicināti! Vēlējos noskaidrot, vai ir kādas ziņas par to, kad dubultās pilsonības atļaušana Latvijā varētu tikt izskatīta?

A
atbild:
21. augustā, 2013
Laura Platace
LV portāls

Šā gada 9.maijā Saeima trešajā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Pilsonības likumā, kas paredz dubultās pilsonības izveidošanās iespējamību Latvijā. Šie grozījumi stāsies spēkā 2013.gada 1.oktobrī.

Tiesību akts, kas vēl ir pieņemšanas procesā, ir noteikumu projekts „Latvijas pilsonības zaudēšanas un atjaunošanas kārtība”. Šā gada 25.jūlijā tas ir izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Šis regulējums ir būtisks, jo paredzēs kārtību, kā varēs reģistrēt un zaudēt Latvijas pilsonību, kā arī ietvers valstu sarakstu, ar kurām būs pieļaujama dubultā pilsonība.

Šie Ministru kabineta noteikumi ir jāpieņem, līdz stājas spēkā grozījumi Pilsonības likumā.