Lasīšanai: 1 minūte

GMI koeficients būs lielāks, piešķirot mājokļa pabalstu oktobrī

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. septembrī, 2022
Baiba

Ja no 01.09.2022. tiek piemērots koeficients 3, mājokļa pabalstu izmaksā pašreizējā mēnesī, izdevumi tiek iesniegti par iepriekšējo mēnesi, kā šis koeficients darbojas, ja 05.09.2022. iesniedzu nepieciešamos datus? Kāds būs koeficients?

A
atbild:
28. septembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pašvaldības no 1. oktobra, piešķirot mājokļa pabalstu (par septembra rēķiniem, kuri tiks iesniegti oktobrī), pabalsta aprēķinam piemēros GMI sliekšņu summas koeficientu 3. Tātad, vēršoties sociālajā dienestā oktobrī, jāiesniedz rēķini, kas bija jāapmaksā septembrī (tie var būt apmaksāti).

Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā noteikts: “Aprēķinot Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 35. panta pirmās daļas 2. punktā noteiktā mājokļa pabalsta apmēru, par laikposmu no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 31. maijam mājsaimniecībai garantētā minimālā ienākuma sliekšņu summai piemēro koeficientu 3.”