TĒMA: Tieslietas

Kas ir emocionālā vardarbība

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. septembrī, 2022
Sanita

Ar vīru trīs gadus esam šķirti. Manā apgādībā ir meita. Katru nedēļu sūtu atskaites, kā ir noteikusi tiesa. Katru reizi vīrs izsaka draudus, ka tiesas ceļā panāks, ka meita dzīvos ar viņu kopā no 7 gadu vecuma. Tieku noniecināta par drēbēm, kuras meitai pērku, tiek apsaukāts mans draugs, aizrādīts, ka nepareizi audzinu meitu. Kad tēvs ņem meitu pie sevis (tiesas noteiktajās dienās), tiek runāts, ka meita dzīvos pie tēva, kaut arī meita atbrauc mājās un saka, ka negrib dzīvot ar tēvu. Tieku ķengāta par visu – darbu, dzīvi, draugu. Vai šo var uzskatīt par emocionālo vardarbību?

A
atbild:
27. septembrī, 2022

Emocionālā vardarbība ir jebkurš verbāls, emocionāls vai psiholoģisks aizskārums, piemēram, regulāra draudu izteikšana, draudēšana ar fizisku vai seksuālu vardarbību, draudēšana par bērnu atņemšanu, apsaukāšana un noniecināšana, vajāšana (izsekošana, sagaidīšana pie mājām, darba vietas, regulāra un nevēlama zvanīšana un īsziņu vai e-pasta vēstuļu sūtīšana), liegšana satikties ar draugiem un radiniekiem u. c., žņaugšana, grūstīšana, stingra saķeršana aiz rokas, ieroču izmantošana u. c.

Vairāk par emocionālo vardarbību, kā to iespējams pierādīt, varat uzzināt LV portāla skaidrojumā, kas pieejams šeit.