TĒMA: Drošība

Prasības pašvaldības policijas darbiniekam

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. augustā, 2022
Marks

Labdien! Būdams nepilngadīgs, par noziedzīga nodarījuma veikšanu biju atbrīvots no kriminālatbildības (nosacīti, ar pārbaudes laiku uz 4 mēnešiem). Pārbaudes laiks jau sen ir aizritējis. Tagad, meklējot darbu, esmu atradis vakanci Rīgas pašvaldības policijā glābēja amatā. Esmu profesionāls peldētājs, izcīnījis vairākas balvas sacensībās, ar šo sporta veidu nodarbojos kopš 14 gadu vecuma. Normatīvus varu nokārtot labāk par prasīto. Vai šis notikums manā dzīvē ir šķērslis, lai iestātos minētajā amatā?

A
atbild:
16. septembrī, 2022
Olga Lauva
juriste

Ievērojot likuma “Par policiju” 21. pantu, par pašvaldības policijas darbinieku var būt persona, kura atbilst šādām prasībām:

  • ir pilngadīgs Latvijas pilsonis;
  • nav sodīta par tīšu noziedzīgu nodarījumu – neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas;
  • nav notiesāta par tīšu noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda;
  • nav saukta pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad persona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata;
  • ir ieguvusi vismaz vidējo izglītību.

Papildus arī jānokārto noteiktās vispārējās fiziskās sagatavotības prasības.

Par prasībām, uzsākot darbu pašvaldības policijā, un pašvaldības policijas nodrošināto apmācību programmu pārbaudes laikā var interesēties savas dzīvesvietas pašvaldības policijā. Piemēram, Rīgas pašvaldības policijā tikai pēc pārbaudes laika beigām un atestācijas nokārtošanas kārtībnieks–glābējs sāk pildīt savus tiešos darba pienākumus.