TĒMA: Reģistri

Kur uzzināt, vai jāmaksā nodokļi Latvijā un vai ir deklarēta dzīvesvieta

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. augustā, 2022
Janina Moskalova

Labdien! Esmu pārcēlusies dzīvot uz Angliju 2007. gadā, un, godīgi sakot, man nav ne jausmas, vai man ir vispār jāmaksā nodokļi Latvijai. Pēdējo reizi biju Latvijā varbūt pirms pieciem gadiem. Mani nekas nesaista ar Latviju un atgriezties neplānoju. Nemaz nezinu, vai es esmu deklarēta tur vai ne. Man ir privātīpašums Anglijā, strādāju Anglijā, maksāju nodokļus Anglijā. Kā lai es uzzinu, vai man ir jāmaksā nodokļi Latvijai un vai esmu deklarēta Latvijā?

A
atbild:
17. augustā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Informāciju par nodokļu jautājumiem varat noskaidrot Valsts ieņēmumu dienestā. Diasporas klientu (ārzemēs dzīvojošo tautiešu) konsultatīvais tālrunis: +371 67122443; darba laiks: P.–C. 8.15–17.00; piektdien 8.15–15.45. E-pasta adrese: diaspora@vid.gov.lv.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) izsniedz izziņas no Fizisko personu reģistra (izziņa par personas dzīvesvietu, ģimenes stāvokli, pases datiem u.c. Fizisko personu reģistrā iekļautās ziņas).

Persona var saņemt Fizisko personu reģistra informāciju par sevi vai personu, kuras likumiskais vai pilnvarotais pārstāvis viņš ir.

Izziņu attālināti var pieprasīt:

Papildu informācija atrodama PMLP mājaslapā.