Atsevišķi jautājumi var būt regulēti vairākos likumos

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
04. augustā, 2022
Rihards

Labdien! Vēlos uzdot jautājumu par aprobežojumiem un apgrūtinājumiem nekustamo lietu iegūšanai īpašumā, valdījumā un lietošanā. Spēkā esošā Civillikuma trešās daļas, otrās nodaļas otrajā apakšnodaļā “Valdījuma iegūšana” minēts: “Piezīme. Ierobežojumi nekustamu lietu iegūšanai īpašumā, valdījumā un lietošanā norādīti sevišķā likumā”. Diemžēl nav norādīta atsauce uz “sevišķo likumu”, arī citādi nespēju to atrast. Kur varētu atrast “sevišķo likumu”?

A
atbild:
31. augustā, 2022

Civillikuma 878. pantā ietvertā norāde nav uz vienu konkrētu sevišķo likumu, tā ir jāsaprot kā norāde uz to, ka citos likumos (ārpus Civillikuma) var būt iekļauti ierobežojumi nekustamu lietu iegūšanai īpašumā, valdījumā vai lietošanā.

Piemēram: