Vai slimības pabalstu var pārskaitīt uz kontu ārvalstī

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. jūlijā, 2022
Uldis

Sveiki. Vai VSAA e-iesniegumā par slimības pabalsta piešķiršanu pie sava konta varu norādīt arī “Revolut” bankas kontu, kurš ir LT? Tas tiek izmantots vairāk nekā LV SEB bankas karte, kurā ienāk alga un kura uzreiz tiek pārsūtīta, jo “Revolut” ikdienas vajadzībām ir parocīgāka.

A
atbild:
24. jūlijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Slimības pabalstu izmaksā, to pārskaitot uz pabalsta saņēmēja Latvijas Republikas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontu. Tikai gadījumos, kad pabalsti piešķirti saskaņā ar Latvijas noslēgtu starpvalstu līgumu sociālās drošības jomā vai Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 29. aprīļa regulu (EK) Nr. 883/2004 par sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinēšanu, tos var pārskaitīt uz pabalsta saņēmēja kontu attiecīgajā līgumvalstī vai Eiropas Savienības dalībvalstī, Šveices Konfederācijā vai Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstī, ja to paredz minētie līgumi vai regula. (Likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 27.1 pants).