Kā pareizi sakārtot īpašuma tiesības

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. jūlijā, 2022
Dmitrijs

Mājas un zemes īpašniece ir devusies mūžībā. Viņai ir divi dēli, no kuriem viens jau sen nedzīvo Latvijā, un viņam ir grūtības atbraukt uz šejieni. 2000. gadā tika izveidoti divi dāvinājuma līgumi uz 1/2 no īpašuma katram no dēliem, taču nostiprinājuma lūgumi joprojām nav ierakstīti zemesgrāmatā. Kas jādara, lai sakārtotu īpašuma tiesības? Vai nostiprinājuma lūgumi joprojām ir spēkā un tos var ierakstīt zemesgrāmatā? Vai vienam no dēliem, kurš atrodas Latvijā, ir iespējams pārņemt īpašuma tiesības uz visu īpašumu, ja otrs dēls tam piekrīt un nevēlas braukt uz Latviju kārtot īpašumtiesības?

A
atbild:
19. septembrī, 2022
Signe Laizāne
LV portāls

Noteikti ieteicams doties pie notāra, uzsākt mantojuma lietu. Notārs sūtīs uzaicinājumu izteikt gribu par mantojuma pieņemšanu arī otram brālim, kurš var mantojumu atraidīt vai noteiktajā termiņā neatbildēt (ja vēlas atteikties no mantojuma un īpašumtiesību kārtošanas). Tomēr galvenokārt ieteicams vērsties pie notāra, sagatavojot visus Jums esošos dokumentus (t. sk. nostiprinājuma lūgumus), un izvēlēties atbilstošāko risinājumu, kuru piedāvās notārs.