Vai ir nosakāmas tiesības saņemt slimības pabalstu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. jūlijā, 2022
Diāna

Labdien. Lūdzu paskaidrot, vai man ir tiesības saņemt slimības pabalstu. Esmu strādājusi no 13.07.2020. līdz 21.08.2021. un veikusi sociālās apdrošināšanas iemaksas. Tagad es esmu studente. No 09.05.2022. es strādāju tajā pašā darbavietā. No 01.06.2022. līdz 04.07.2022. biju slima. Slimības lapas A un B ir reģistrētas elektroniski vienotajā veselības nozares elektroniskajā informācijas sistēmā. Pēdējo 24 mēnešu laikā darba periods ir apmēram 14 mēneši. E-iesniegumu slimības lapas B apmaksai VSAA sistēma nepieņēma.

A
atbild:
12. jūlijā, 2022
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Marika Zelčāne, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Tiesības saņemt slimības pabalstu ir personām, par kurām ir veiktas vai bija jāveic obligātās iemaksas slimības apdrošināšanai:

  • ne mazāk kā trīs mēnešus pēdējo sešu mēnešu periodā pirms mēneša, kurā iestājies apdrošināšanas gadījums (pirmā darbnespējas diena) vai
  • ne mazāk kā sešus mēnešus pēdējo 24 mēnešu laikā.

Savā jautājumā norādāt, ka bijāt darba ņēmēja periodā no 2020. gada 13. jūlija līdz 2021. gada 21. augustam un no jauna atkal par tādu esat kļuvusi no 2022. gada 9. maija un turpināt strādāt. Norādāt, ka par jums ir veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Tādējādi sešu mēnešu periodā pirms mēneša, kurā saslimāt (pirmā darba nespējas diena 2022. gada 1. jūnijā), proti, no 2021. gada 1. decembra līdz 2022. gada 31. maijam par jums valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas slimības apdrošināšanai būs veiktas tikai vienu mēnesi, 2022. gada maijā.

Savukārt 24 mēnešu periodā pirms mēneša, kurā saslimāt, no 2020. gada 1. jūnija līdz 2022. gada 31. maijam par jums valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas slimības apdrošināšanai būs jau veiktas vairāk nekā par sešiem mēnešiem.

Līdz ar to, pastāvot faktiem, kādus minat, jums būtu tiesības saņemt slimības pabalstu.

Lai iegūtu personificētu konsultāciju par savām tiesībām konkrētā dzīves situācijā, rakstiet konsultacijas@vsaa.gov.lv vai zvaniet 64567020 VSAA Kontaktu centram.

Slimības pabalsta saņemšanai jāiesniedz iesniegums pabalsta piešķiršanai. Visērtāk to izdarīt, aizpildot e-iesniegumu portālā www.latvija.lv. E-iesniegumu var aizpildīt tikai tad, ja izsniegto e-darbnespējas lapu ārsts ir noslēdzis.