Lasīšanai: 1 minūte

Vai ienākumi no akciju pārdošanas ietekmē vecāku pabalstus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
11. jūnijā, 2022
Baiba

Labdien! Vai, esot bērna kopšanas atvaļinājumā, var pirkt akcijas, nezaudējot bērna kopšanas atvaļinājuma pabalstus? Un, vai pārdodot šīs akcijas, sanāk zaudēt šos pabalstus? Paldies!

A
atbild:
16. jūnijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Gūstot ienākumus no darījumiem ar vērtspapīriem, nav jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, ienākuma guvējs nav pakļauts sociālajai apdrošināšanai, un šādi ienākumi neietekmē ne tiesības uz vecāku pabalstu, ne tā apmēru.