Lasīšanai: 1 minūte

Laulība nav pamats pilsonības piešķiršanai ārzemniekam

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. jūnijā, 2022
Juris

Latvijas pilsonība pilsoņa dzīvesbiedram.

A
atbild:
15. jūnijā, 2022

Latvijas normatīvie akti neparedz Latvijas pilsonības piešķiršanu ārzemniekam sakarā ar laulību ar Latvijas pilsoni.

Atbilstoši Imigrācijas likuma 25. panta pirmajai daļai ārzemnieks, kurš ir Latvijas pilsoņa vai Latvijas nepilsoņa laulātais, ir tiesīgs pieprasīt:

  1. pirmo reizi iesniedzot dokumentus – termiņuzturēšanās atļauju uz vienu gadu;
  2. otro reizi iesniedzot dokumentus – termiņuzturēšanās atļauju uz četriem gadiem;
  3. trešo reizi iesniedzot dokumentus – pastāvīgās uzturēšanās atļauju.

Plašāka informācija par uzturēšanās atļauju saņemšana kārtību pieejama šeit.

Informācija par to, kā iespējams iegūt Latvijas pilsonību, pieejama šeit.