Lasīšanai: 1 minūte

Īpašuma dāvinājums, ja ir parādu piedziņas lieta

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
03. jūnijā, 2022
Rota

Labdien! Vai tiesu izpildītājs var atsaukt dāvinājumu? Vēlos uzdāvināt dzīvokli mazmeitai.

A
atbild:
14. jūnijā, 2022
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome
Līna Lontone, sabiedrisko attiecību speciāliste

No jautājuma satura var secināt, ka personai ir aktīvas izpildu lietas un viņa vēlas uzdāvināt savu nekustamo īpašumu citai personai, tas ir, savai mazmeitai.

Šādā gadījumā, ja ir aktīvas lietas pie tiesu izpildītāja un ir reģistrēta aizlieguma atzīme nekustamajam īpašumam, tad visdrīzāk nekustamā īpašuma atsavināšana citai personai nebūs iespējama līdz parāda pilnīgai dzēšanai. Taču konkrētajā gadījumā būtu nepieciešams sazināties ar savu tiesu izpildītāju un atrast efektīvāko un samērīgāko risinājumu.