Lasīšanai: 1 minūte

Paternitātes atvaļinājuma izmantošana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
24. maijā, 2022
Mārīte

Labdien! Vēlos noskaidrot, vai 10 dienu paternitātes atvaļinājums un pabalsts bērna tēvam tiek piešķirts arī tad, ja viņš strādā uz autoratlīdzības līguma pamata. Paldies!

A
atbild:
30. maijā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Paternitātes atvaļinājumu atbilstoši Darba likuma 155. pantam piešķir darbiniekam, kas ir nodarbināts uz darba līguma pamata. Autoratlīdzības līgums tiek noslēgts par konkrēta radoša darba izpildi, taču šāds līgums nenodibina darba tiesiskās attiecības.

Savukārt paternitātes pabalstu VSAA izmaksā darba ņēmējam vai pašnodarbinātajam bērna tēvam par 10 kalendāra dienām, kas piešķirts sakarā ar bērna piedzimšanu. Šis atvaļinājums ir jāizmanto līdz bērna divu mēnešu vecumam.

Tādējādi, ja bērna tēvs ir reģistrējies VID kā pašnodarbināta persona, viņš var prasīt paternitātes pabalsta piešķiršanu. Vairāk informācijas par paternitātes pabalstu var meklēt VSAA vietnē.