Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodokļi no kapitāldaļu pārdošanas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. maijā, 2022
Žanete

Kādus nodokļus es maksāšu, pārdodot visas daļas uzņēmumā, kurā esmu vienīgais dibinātājs un kura pamatkapitāls ir nauda 2700 eiro?

A
atbild:
27. maijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Akcijas, kapitāla daļas, pajas, ieguldījumi personālsabiedrībā un citi Finanšu instrumentu tirgus likumā minētie finanšu instrumenti; uzņēmums Komerclikuma izpratnē ir kapitāla aktīvi. No kapitāla pieauguma jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Kapitāla pieaugumu nosaka, no kapitāla aktīva atsavināšanas cenas atņemot iegādes vērtību un kapitāla aktīvā veikto ieguldījumu vērtību kapitāla aktīva turēšanas laikā.

Veicot atsavināšanas darījumu, par nodokļa aprēķināšanu un maksāšanu varat uzzināt Valsts ieņēmumu dienestā, tajā skaitā izmantojot EDS sadaļu “Sarakste ar VID”.