TĒMA: Vide

Vai var nozāģēt kokam dažus zarus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. maijā, 2022
Dace

Labdien! Vai ir nepieciešama pašvaldības atļauja nozāģēt kokam vienu, divus zarus (ja tie rada bīstamību īpašumam)? Nav nepieciešams nozāģēt koku pilnībā, tikai atzarot. Paldies.

A
atbild:
20. maijā, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Kārtību koka ciršanai ārpus meža nosaka Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr. 309 “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža”. Saskaņā ar MK noteikumiem pilsētas un ciema teritorijā kokus nedrīkst cirst no 15. aprīļa līdz 30. jūnijam.

Koku ciršana un zaru apzāģēšana var būt noteikta attiecīgās pašvaldības saistošajos noteikumos.

Laikā, kad kokus cirst nedrīkst, atļauts apzāģēt koku zarus, iepriekš LV portālam ir skaidrojusi arboriste Anita Albrante. Tiesa, to nedrīkst darīt pašrocīgi, bet tikai profesionāla koku kopēja – arborista – uzraudzībā, ievērojot vispārējās dabas aizsardzības prasības.

Rīgas pilsētas būvvalde norāda, ka atsevišķi nesaskaņo koka vainaga kopšanu un atļaujas neizdod, bet 20% lapotnes var apzāģēt profesionāla koku kopēja – arborista – uzraudzībā.