Lasīšanai: 1 minūte

Mēnešalga – izmaksājamā samaksa par darba laika ietvaros veiktu darbu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. maijā, 2022
Mārtiņš

Labdien! Darba devējs darba līgumā ir norādījis pamatalgu: 1000 eiro. Nolīgtais darba laiks: piecu dienu darba nedēļa, nepārsniedzot 40 stundas nedēļā. Kavētu, bet attaisnotu iemeslu dēļ mēnešalga samazinās. Kā arī darba samaksa regulāri mainās, nostrādājot pilnus mēnešus. Tas jau notiek ilgtermiņā.
Vai darba devējs šeit neko nepārkāpj? Kādos gadījumos pamatalga var izmainīties?

A
atbild:
21. maijā, 2022
Valsts darba inspekcija
Laura Akmentiņa, Klientu atbalsta nodaļas vadošā juriskonsulte

Ja darba līgumā ir noteikta mēnešalga, tad tā ir attiecināma un izmaksājama par veiktu darbu nolīgtā darba laika ietvaros. Proti, ja jums nolīgta mēnešalga un normālais darba laiks 40 stundas nedēļā un kalendāra mēnesī darbs ir veikts visa nolīgtā darba laika ietvaros, mēnešalgas izmaksa nodrošināma, ievērojot principu, ka darbiniekam mēnešalga izmaksājama neatkarīgi no normālā darba laika stundu daudzuma mēnesī.