Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Vai ārstniecības iestādēs obligāti jālieto sejas maska

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. aprīlī, 2022
Elīna

Vai fizioterapijas nodarbībās ir obligāti jālieto sejas maska? Kādi ir noteikumi un izņēmumi?

A
atbild:
07. jūnijā, 2022
Oskars Rekšņa
LV portāls

Pašlaik medicīniskās maskas vai FFP2 respiratori jālieto:

  • ārstniecības iestādēs;
  • sociālās aprūpes iestādēs.

Bērniem līdz 7 gadu vecumam un personām ar acīmredzamiem kustību un psihiskās veselības traucējumiem iepriekš nosauktajās vietās nav jālieto maskas vai respiratori.

Pakalpojumu sniedzējiem un darba devējiem, izvērtējot riskus, ir tiesības noteikt nepieciešamību lietot medicīniskās maskas vai FFP2 respiratorus.

Plašāk par aktuālajiem noteikumiem var izlasīt šeit.