Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Radniecības pakāpes saskaņā ar Civillikumu

J
jautā:
04. aprīlī, 2022
Irina Holodņuka

Kādas pakāpes radinieks saskaņā ar Civillikumu ir manas māsas meitas dēls?

A
atbild:
08. aprīlī, 2022

Latvijas Republikas Civillikumā 206. pantā ir noteikts radniecības noteikšanas mehānisms: “Vienas personas izcelšanās no otras tieši ar dzimšanu rada pakāpi. Ar katru jaunu dzimšanu rodas jauna pakāpe. Vairāku nepārtraukti turpinošos pakāpju sakaru sauc par līniju. Līnijas ir taisnas un sāņu.” Atbilstoši Latvijas Republikas Civillikuma 211. pantā noteiktajām jūsu māsas meitas dēls ir jūsu ceturtās pakāpes radinieks.