Pedagogam nepieciešama augstākā izglītība un atbilstoša kvalifikācija

J
jautā:
04. aprīlī, 2022
Emīlija

Vēlētos precizēt. Vai vidējās speciālās izglītības, respektīvi, Rīgas Pedagoģiskās skolas, diploms ir spēkā vai tomēr kādā brīdī zaudējis aktualitāti? Apmācības kurss pēc vidusskolas, 2 pilni mācību gadi un 5 mēneši. Pirms un pēc tam nepilns gads, gads. Jautāju, jo visur uzsver, ka nepieciešama augstākā vai 1. līmeņa profesionālā izglītība. Bet pirmā līmeņa profesionālās apmācības ilgums arī ir 2 pilni vai mazliet vairāk nekā 2 mācību gadi. Plus mīnus kā Pedagoģiskās skolas kurss.

A
atbild:
24. aprīlī, 2022
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Diploms aktualitāti nezaudē, tomēr, pretendējot uz pedagoga amatu, ir jāievēro spēkā esošais normatīvais regulējums, kas paredz, ka pedagogam nepieciešama augstākā izglītība un atbilstoša kvalifikācija. Strādāt par pedagogu drīkst arī persona, kura iegūst pedagoģisko izglītību. Līdz ar to minētais Rīgas Pedagoģiskās skolas diploms par vidējo profesionālo izglītību var apliecināt atbilstošu pedagoga profesionālo kvalifikāciju, tomēr, lai strādātu par pedagogu, būs nepieciešama arī augstākā izglītība. Tā kā jautājumā nav minēts, uz kādu pedagoga amatu persona vēlas pretendēt, precīzāku atbildi sniegt nav iespējams.