Skolas bibliotēkā skolotājai, kas māca, izsniedz visu klašu skolēnu mācību grāmatas, ierakstot tās skolotājas bibliotēkas kartītē. Tādējādi manā kartītē ir ierakstītas apmēram 60 grāmatas. Es esmu atbildīga par visu skolēnu mācību grāmatām. Ja skolēns pazaudē vai saplēš savu grāmatu, tad iznāk, ka skolotājai jāpērk jauna grāmata. Vai tas ir korekti?
Katrai izglītības iestādei jāizstrādā un jāpieņem savi izglītības iestādes bibliotēkas lietošanas noteikumi, kuros jābūt noteiktai mācību grāmatu izsniegšanas un atdošanas kārtībai, kā arī atbildībai gadījumos, ja grāmata tiek bojāta vai pazaudēta.
Kultūras ministrijas (KM) izstrādātajā Vispārējās izglītības iestādes bibliotēkas reglamenta paraugā (pieejams KM tīmekļvietnes sadaļā “Stratēģija un dokumenti”) noteikts, ka “skolas bibliotekārs izstrādā bibliotēkas lietošanas noteikumus, kurus saskaņo ar skolas direktoru. Bibliotēkas lietošanas noteikumi nosaka bibliotēkas lietošanas vispārīgos noteikumus, bibliotēkas lietotāju loku, viņu tiesības un pienākumus, informacionālās un bibliotekārās apkalpošanas kārtību, iespieddarbu un citu dokumentu lietošanas kārtību, iespieddarbu un citu dokumentu vērtības atlīdzināšanas kārtību – lietošanā nodoto dokumentu sabojāšanas, nozaudēšanas u. c. gadījumos”.
Vienlaikus Izglītības kvalitātes valsts dienesta ieskatā pedagogam nedrīkst noteikt atbildību par mācību grāmatām, kuras lieto skolēni, kā arī likt uzraudzīt to, cik rūpīgi skolēni mācību grāmatas lieto un kādā kārtībā atdod izglītības iestādes bibliotēkai.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!